به نقل از پایگاه اینترنتی TheRegister یک وبلاگ ایتالیایی جزئیات مربوط به ویندوز هشت مایکروسافت را افشاء کرد.

این اطلاعات که از اسلایدهای محرمانه‌ای که مایکروسافت در اختیار شرکای سخت افزاری خود در مورد ویندوز هشت قرار داده بود به دست اورده شده است دارای نکات جالبی است

بر طبق این اسلایدها ،ویندوز  جدید برای توسعه انلاین خود به طور کامل از الگوهای شرکت اپل بهره گرفته است که می‌توان به صورت خاص به راه‌اندازی یک فروشگاه آنلاین نرم افزاری برای این ویندوز اشاره کرد.

البته این فروشگاه انلاین به صورت محدود پیشتر برای ویندوز موبایل ۷ و پخش کننده موسیقی Zune راه‌اندازی شده بود .

برنامه های این فروشگاه نرم‌افزاری به صورت مستقیم از خود ویندوز قابل خرید و سفارش است و بعد از خرید برنامه به صورت مستقیم بر روی رایانه شما بارگذاری می‌شود.

در ضمن ویندوز هشت دارای بهترین پشتیبانی از صفحات مولتی تاچ به همراه سیستم شناسایی کاربر از طریق چهره و همچنین سیستم جدید مدیریت اسناد و مدارک است  ویندوز هشت دارای یک سرویس تنظیم منابع انرژی خواهد بود تا کاربر وقتی از برنامه‌ها استفاده نمیکند خود رایانه به حالت تنظیم مصرف بهینه انرژی هدایت شود.

این ویندوز که قبل ازسال ۲۰۱۲ عرضه نخواهد شد بیشترین تمرکز خود را بر روی تبلت‌ها گذاشته و به نوعی یک یوندوز انلاین به حساب می اید و در من به نقل از برخی منابع این ویندوز دارای سرویس ابری برای ذخیره‌سازی فایل‌های کاربران پرمیوم خود نیز است که کاربران بر اساس بهای که می‌پردازند و نوع سرویسی که خریداری می‌کنند دارای خدمات گوناگونی خواهند بود. بر روی افیس آنلاین بیترین تمرکز را خواهد داشت.

این اخبار در حالی منتشر می‌شود که مایکروسافت اعلام کرده که تاکنون در حدود ۱۵۰ میلیون لایسنس ویندوز هفت را به فروش رسانده و همچنان قدرت بلامنازع بازار سیستم عامل‌های رایانه‌ای است.

نوشته شده در تاریخ شنبه 12 تیر 1389    | توسط: احمدرضا    | طبقه بندی: اخبار جالب ایران و جهان،     | نظر بدهید()